امنیت زندان نانتره | LAN Architecture

امنیت زندان نانتره
معمار: LAN Architecture

موقعیت: فرانسه , نانتره
وضعیت: ساخته شده
مساحت: ۴۳۵۰٫۰ متر مربع
کاربری: اداری
سال ساخت: ۲۰۱۹
عکاسان: Cyrille Weiner, Charly Broyez


Minimum Security Prison of Nanterre
Minimum Security Prison of Nanterre

توضیحات پروژه امنیت زندان نانتره

سایت نانتره در یک منطقه شهری بسیار متنوع واقع شده است که توسط خانه های بزرگ دهه ۶۰ و ساختمانهای صنعتی خاص احاطه شده است. این پروژه با هدف بازسازی نوعی شهرنشینی و ارتباط معماری با شهر از طریق چندین شکل انجام می شود: نما به جای دیوار ، انتقال روان تر بین فضای داخلی و خارجی و توزیع حجم که به مقیاس های مختلف پیوند می زند.

پروژه نانتر از این نظر بی نظیر است که دو برنامه را با هم ترکیب می کند که هر یک از آنها هدف های مختلفی را در خود جای می دهد. دفتر مرکزی خدمات مجازات اداری برای ادغام و مشکلات زندان هاوتس دی سینه افراد تحت بازداشت را تحت کنترل خود قرار می دهد ، در حالی که “منطقه امنیتی” به مجرمین محکوم اجازه می دهد تا در یک بازداشت منحصر به فرد ثبت نام کنند که به آنها اجازه می دهد از زندان خارج شوند و در یک پروژه مجدداً شرکت کنند. مسکن کردن این برنامه های مختلف در کنار هم بی سابقه است.

طراحی خارجی

این پروژه ساخته شده به شکل L است ، ترکیب حجم هر کدام ساختمان دیگری را کامل می کند. برنامه تشخیص چهره در جلوی ساختمان است ، در حالی که منطقه بازداشت نیمه باز در بلوک مرکز است. از بیرون ، ساختمان به نظر می رسد مانند یک مکعب فشرده در گوشه ای که دو خیابان در آن قرار دارد. تنها بی نظمی در ترکیب حجم در ورود به منطقه امنیت در نمای جنوبی است که در ساختار یکپارچه باز بزرگی ایجاد می کند. یک فضای گسترده در فضای باز بیش از یک فضای در فضای باز انجام می شود و یک نوع انتقال روان تر و در عین حال امن تر را تشکیل می دهد. یک فضای وسیع که مشرف بر فضای خارج است یک منطقه روان تر و در عین حال امن تر ایجاد میکند

ساختار بخش های مختلف

دفاتر تشخیص چهره که در گوشه بلوار عمومی لکلرک و دیگر گوشه ها نشسته اند در سمت خیابان واقع شده اند. اتاقهای تعمیر و نگهداری طبقه اول و اقدامات جمعی از طریق قسمت ورودی قابل دسترسی هستند ، همچنین مناطق اداری و مدیریتی ، واقع در طبقه دوم و سوم . ساختار بخش های مختلف قسمت امنیتی توسط یک پست ورودی محافظت شده کنترل می شود. از لحاظ استراتژیک ، منظره مستقیمی از حیاط ورودی دارد که در آن دسترسی به مناطق لجستیکی ، اداری و بازداشتگاه مدیریت می شود.منطقه امنیت ۸۹ سلول دارد که ۹۲ زندانی را در خود جای داده است. سلول ها از راهروهای وسیع قابل دسترسی هستند و از حیاط کنار پیاده رو یا باغ های کاشته شده ، بدون هیچ ساختمانی در روبرو. 

ترجمه اختصاصی از تیم تحریریه آرکاو، هرگونه کپی برداری از این مطلب صرفا با ذکر منبع مجاز می باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *